30. marca 2016 · Możliwość komentowania Szkolenie „Tworzenie projektów w NGO” została wyłączona · Kategorie:Ogólne

SCWOP LOGO EXPORT-04Zapraszamy przedstawicieli/ki organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Warszawy na szkolenie dotyczące tworzenia projektów będących podstawą wniosków dotacyjnych. TERMIN: 14.04.2016, w godz. 9.00-16.00.

W programie:

  • Wprowadzenie do projektu – co to jest projekt, elementy projektu, logika projektowa
  • Elementy projektu – opis problemu, prawidłowo stworzona diagnoza, cele.
  • Elementy projektu – zadania i ich prawidłowy opis, rezultaty w projekcie
  • Elementy projektu – harmonogram w projekcie – jak go prawidłowo stworzyć
  • Budżet
  • Projekt a wniosek – różnice pomiędzy projektem a wnioskiem

W trakcie szkolenia omówione zostaną elementy projektu, będącego podstawa wniosków dotacyjnych. Osoby uczestniczące będą mogły praktycznie przećwiczyć formułowanie zarówno koncepcji całego projektu, jak i jego najważniejszych części. Zaprezentowane będą też przykładowe formularze dotacyjne.

Jest to szkolenie prowadzone w formie warsztatów, przy czym unikalna formuła naszej propozycji polega na nieustającej pracy warsztatowej, aktywnie wspieranej przez samych uczestników. Kilkuletnie doświadczenia wykazały, że najlepsze efekty przynoszą warsztaty, podczas których uczestnicy współpracują ze sobą.

Trenerka: Joanna Krasnodębska, dyrektorka Stowarzyszenia BORIS, specjalistka ds. finansów, zarządzania finansami i zarządzania biurem, doradczyni, trenerka.

Zgłoszenia:

Na Państwa FORMULARZ ONLINE czekamy do 7 kwietnia 2016. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na seminarium otrzymają potwierdzenie drogą mailową do dnia 7 kwietnia 2016.

Szkolenie realizowane jest przez Stowarzyszenie BORIS w ramach projektu „Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych”. Osoba do kontaktu: Ewelina Markowska, 22 620 31 92 wew.11, Stowarzyszenie BORIS.

Komentowanie zostało zamknięte.