21. września 2016 · Możliwość komentowania Nowe konkursy Integracji! została wyłączona · Kategorie:Ogólne

integracjaW ramach realizowanego projektu „Warszawa bez barier”, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja ogłasza trzy konkursy: „Aplikację bez barier”, „Serwis www bez barier” i „Warszawską inwestycję bez barier”. W konkursach udział może wziąć każdy, zarówno deweloperzy jak i samorządy, twórcy aplikacji mobilnych oraz organizacje pozarządowe. Na zgłoszenia czekamy do 15 października 2016 roku.

W konkursie „Aplikacja bez barier” chcemy wyróżnić twórców aplikacji mobilnych, które ułatwiają życie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.  Jednocześnie zależy nam, by aplikacje były ogólnodostępne i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Nagrodzimy otwartość, pomysłowość, ale przede wszystkim użyteczność aplikacji, w dwóch kategoriach:

  • Najlepsza aplikacja mobilna dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością;
  • Koncepcja aplikacji mobilnej adresowana do osób z niepełnosprawnością.

W konkursie „Serwis www bez barier” chcemy wybrać najciekawsze serwisy internetowe różnych podmiotów, zarówno instytucji, jak i organizacji pozarządowych, dostosowane do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Konkurs „Warszawska Inwestycja bez barier” ma wyłonić najlepsze rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne w zakresie dostosowania stołecznych budynków użyteczności publicznej do potrzeb osób z niepełnosprawnością i promowania projektowania uniwersalnego. Nagrody przyznamy w czterech kategoriach:

  • Samorząd terytorialny (Dzielnica)
  • Obiekt użyteczności publicznej
  • Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy
  • Obiekt zabytkowy

Na zgłoszenia do wszystkich trzech konkursów czekamy do 15 października 2016 roku. Wręczenie nagród nastąpi w listopadzie.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie http://www.integracja.org/uncategorized/wez-udzial-w-jednym-z-konkursow/

Konkursy organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

**

Integracja od ponad 20 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnością, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 1997 r. produkuje program telewizyjny „Misja Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal www.niepelnosprawni.pl i od dwóch lat www.sprawniwpracy.pl  Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.

Więcej informacji:

Dorota Bielkowicz
specjalista ds.
Public Relations

tel.: 570 066 906, e-mail: dorota.bielkowicz@integracja.org ul. Andersa 13
00-159 Warszawa
www.integracja.org

 

Komentowanie zostało zamknięte.