W połowie września 2012 r. rusza kampania informacyjno-edukacyjna pt. OCHOCZO RAZEM. Przez miesiąc na terenie dzielnicy Ochota będzie głośno o promocji zdrowia psychicznego i integracji osób chorujących psychicznie ze społecznością lokalną.

Kampania „Ochoczo razem” to nie tylko wydarzenia społeczne i kulturalne realizowane w przestrzeni miejskiej. Organizatorzy chcą przede wszystkim podjąć dialog na temat zdrowia psychicznego i integracji osób chorujących psychicznie. Porozmawiajmy wspólnie, jak przełamać i oswoić stereotypy, przez które tak łatwo wyklucza się ze społeczeństwa osobę chorującą psychicznie.

WARSZTATY:

W ramach Kampanii odbędzie się seria warsztatów dla zróżnicowanych wiekowo grup mieszkańców Ochoty: warsztaty edukacyjne i integracyjne dla licealistów oraz seniorów, spotkania z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Skrzydłami” przy ul. Grójeckiej 109 oraz z pacjentami Psychiatrycznego Oddziału Dziennego przy ul. Szczęśliwickiej 36.

WYDARZENIA OTWARTE:

§ 25.09.2012, wtorek, godz. 14.00, Dom Kultury „Rakowiec”, ul. Wiślicka 8 – wernisaż prac plastycznych artystów chorujących psychicznie ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Skrzydłami” i Psychiatrycznego Oddziału Dziennego. Wystawa będzie czynna przez cały czas trwania kampanii.

§ 29.09.2012, sobota, godz. 18.00, Dom Kultury „Rakowiec”, ul. Wiślicka 8 – pokaz dramatu psychologicznego pt. Lęk wysokości; po pokazie dyskusja z twórcami filmu i publicznością.

Lęk wysokości, reż. Bartosz Konopka, obsada: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński. Polska 2011, 90 min. Film jest opowieścią o młodym reporterze telewizyjnym, Tomku, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca pogrąża się w świat schizofrenii i dowiaduje się prawdy o sobie.

§ 10.10.2012, środa, godz. 14.30 – Finał Kampanii, czyli międzypokoleniowy HAPPENING w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego. Ulicami Ochoty przejdzie barwny pochód złożony z uczestników i przyjaciół Kampanii „Ochoczo Razem”. Artyści z grupy teatralnej „Mimo woli”, młodzi aktorzy z „Aplaus Team”, artyści z grupy Performeria Warszawy, przechodnie i zaproszeni goście zostawią ślad w przestrzeni publicznej. Akcja zakończy się wspólnym działaniem artystycznym pod Ratuszem Dzielnicy Ochota.

Organizatorzy:

Kampania „Ochoczo razem” jest partnerską inicjatywą instytucji i organizacji pozarządowych: Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Skrzydłami” – Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

Dom Kultury „Rakowiec” – filia Ośrodka Kultury Ochoty, Psychiatryczny Oddział Dzienny – Samodzielny Zakład Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota

Urząd Dzielnicy Ochota – Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia

XXI Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja

Fundacja Profilaktyki i Promocji Zdrowia Psychicznego „Metanoia”

Kontakt i informacje: www.opsochota.waw.pl, tel. 22 895-27-61

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Ochoczo-Razem/365057146897786

Komentowanie zostało zamknięte.