800×600

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”,”serif”;}

Zapraszamy na kompleksowy, bezpłatny cykl szkoleń dotyczących ekonomizacji działań organizacji pozarządowych oraz narzędzi służących do rozwijania działalności gospodarczej PES. (Podmioty Ekonomii Społecznej w skrócie PES to stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie)

·         Przekazujemy wiedzę dotyczącą skutecznych metod budowania zespołu oraz współpracy z lokalną społecznością, biznesem, władzami samorządowymi.

·         Przekazujemy wiedzę praktyczną dotyczącą przepisów i procedur zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w ramach PES

·          Odpowiadamy na  pytania związane z finansami w podmiotach ekonomii społecznej. Dowiemy się jak zdobywać pieniądze i co z nimi zrobić,  na czym polega zdobywanie pieniędzy w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego i działalności gospodarczej.

Szkolenia skierowane są do osób działających  w organizacjach pozarządowych – jako pracownicy/pracowniczki, członkowie/członkinie, członkowie Zarządu etc, które zamierzają wzmocnić swoją pozycję finansową oraz uniezależnić się od grantodawców, poprzez  założenie działalności  gospodarczej.

Zakres tematyczny cyklu szkoleniowego

Szkolenie I: Budowanie zespołu i współpraca partnerska (13-14.05. 2014)

Skuteczny i dobrze funkcjonujący zespół ludzi, zaangażowany w prace,  to najwyższa  wartość organizacji.  Dlatego na szkoleniu dowiemy się jak budować zespół , zaangażować  ludzi do współpracy w wyznaczonym celu, jak realizować  role  w grupie. Komunikacja w zespole, to bardzo ważne zagadnienie również dla delegowania zadań i jak i podejmowania strategicznych decyzji . Jeśli  twoja organizacja, chce realizować swoją misję,  powinna mieć dobrą współpracę  w środowisku lokalnym  i z samorządem.  Pokażemy wam – dobre praktyki w istniejących i działających już  partnerstwach  lokalnych.

Szkolenie II: ABC Ekonomii Społecznej ( 30-31 .05. 2014)

Wstęp do ekonomii społecznej. Na szkoleniu dowiemy się co to jest ekonomia społeczna i dlaczego jest taka istotna w obecnym czasie. Pokażemy modele i formy ekonomii społecznej. Poznamy korzyści płynące z ekonomizacji organizacji oraz poznamy podmioty ekonomii społecznej. Na szkoleniu zostanie pokazane jak stowarzyszenia i fundacje mogą wpisać się w nurt ekonomii społecznej i jakie niesie to za sobą korzyści. Dowiemy się na czym polega prowadzenie odpłatnej działalności pożytku publicznego i działalności gospodarczej. Przybliżona zostanie także wiedza o spółdzielniach socjalnych: jakie są zasady ich zakładania i funkcjonowania. Istotnym elementem szkolenia będą dobre praktyki już funkcjonujących podmiotów ekonomii społecznej.

Szkolenie III:   Pieniądze w organizacji i ich źródła (13-14.06.2014)

Pieniądze to ważny element prowadzonej działalności w organizacjach pozarządowych i wśród innych podmiotów ekonomii społecznej. Im więcej źródeł finansowania, tym organizacje mogą działać skuteczniej. Na szkoleniu odpowiemy więc na pytania związane z finansami w podmiotach ekonomii społecznej. Dowiemy się jak zdobywać pieniądze i co z nimi zrobić, w szczególności nauczymy się na czym polega zdobywanie pieniędzy w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego i działalności gospodarczej. Dowiemy się jakie są korzyści, ale też czasami zagrożenia i obowiązki wypływające z prowadzenia takiej działalności. Dowiemy się również z jakich źródeł finansowania mogą korzystać podmioty ekonomii społecznej. Ważną kwestią poruszoną na szkoleniu będą także obowiązki sprawozdawcze Podmiotów Ekonomii Społecznej, w tym organizacji prowadzących odpłatną działalność pożytku publicznego i działalność gospodarczą. 

Szkolenie IV: Planowanie działalności i biznesplan w ngo (04-05.07.2014)

Podmioty ekonomii społecznej powinny szczegółowo zaplanować swoją działalność. Na szkoleniu przekazana zostanie wiedza jak takie planowanie przeprowadzić, szczególnie w kontekście rozpoczęcia działalności gospodarczej. Odpowiemy na pytanie co to jest planowanie strategiczne i operacyjne, czemu jest tak istotne i jak je przeprowadzić. Na szkoleniu dowiemy się także co to jest biznes plan i jak się go tworzy. Jest to wiedza niezbędna dla organizacji planujących rozpocząć działalność gospodarczą. Dlatego każdy uczestnik wyjdzie ze szkolenia z zarysem takiego planu.             

Szkolenie V: Marketing i promocja w PES (12-13.09.2014)

Dobry PR to bardzo skuteczne narzędzie budowania wizerunku organizacji. Na szkoleniu wypracowane zostaną techniki skutecznego przekazu wraz z opracowaniem podstawowego komunikatu na temat organizacji. Przeprowadzimy analizę odbiorców, do których skierowane są działania. Omówimy podstawowe narzędzia promocji i sposób ich zastosowania.

Serdecznie zapraszamy !!!

Szkolenia będą prowadzone przez uznanych trenerów/specjalistów z powyższych tematów.

Uczestnicy Szkoły Ekonomi Społecznej mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji indywidualnych miedzy szkoleniami.

Szkolenia odbywać się będą w ośrodku szkoleniowym w promieniu 90 kilometrów od Warszawy.

Zapewniamy transport, nocleg, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

Więcej informacji na stronie projektu – ekonomiaspoleczna.boris.org.pl

regulamin SES

formularz zgłoszeniowy SES 3

grafik SES

Komentowanie zostało zamknięte.