14. kwietnia 2016 · Możliwość komentowania Szkolenie „Komunikacja w zespole – zasady, wyzwania, narzędzia, kompetencje” została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii, Ogólne

SCWOP LOGO EXPORT-04Zapraszamy osoby zarządzające organizacjami pozarządowymi, kierującymi zespołami w organizacjach działających na rzecz mieszkańców Warszawy, na szkolenie dotyczące komunikacji w zespole. TERMIN: 28 kwietnia 2016, w godz. 9.00-16.00.

Szkolenie będzie okazją do przyjrzenia się komunikacji w zespole organizacji, wypracowaniu rozwiązań, narzędzi wspierających komunikację w zespołach oraz wzmocnieniu kompetencji komunikacyjnych osób zarządzających, prowadzących zespoły.

 

Główne moduły

  1. Komunikacja w moim zespole – wprowadzenie, analiza potencjałów w zespołach organizacji, wybór potrzeb i narzędzi do dalszej pracy.
  2. Narzędzia komunikacyjne – np. informacja zwrotna, kontrakt zespołu – modele, zastosowanie praktyczne.
  3. Potencjale trudne sytuacje interpersonalne w zespołach – analiza, szukanie rozwiązań.
  4. Sytuacje konfliktowe – przyczyny, zachowania osób w konflikcie, rozwiązania.

 

Cele edukacyjne

  • przeprowadzenie autodiagnozy komunikacji w zespole – potencjałów i wyzwań + zaplanowanie dalszej pracy nad ich rozwojem,
  • zwiększenie umiejętności stosowania różnych narzędzi komunikacyjnych – informacja zwrotna, kontrakt grupy, facylitacja, itd.,
  • analiza trudnych sytuacji interpersonalnych w zespołach, wspólne szukanie rozwiązań,
  • zwiększenie wiedzy nt. przyczyn powstawania sytuacji konfliktowych i sposobów rozwiązywania konfliktów.

 

Sposób pracy

Szkolenie prowadzone jest metodami aktywnymi, z wykorzystaniem doświadczeń osób uczestniczących. Opierać się będziemy na przykładach z życia organizacji i osób zarządzających, wypracowywać rozwiązania możliwe do wdrożenia w danej organizacji. Będzie aktywnie, praktycznie, z mocnym naciskiem na rozwijanie kompetencji, zwiększanie samoświadomości jako lidera/liderki organizacji w relacjach z innymi osobami w zespole. Stawiam na dzielenie się doświadczeniami, wspólne wypracowywanie rozwiązań, planowanie zastosowania w praktyce tego, czego się uczymy.

 

Osoba prowadząca

Marta Henzler – trenerka umiejętności społecznych, superwizorka, animatorka Stowarzyszenia BORIS, aktywna członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, ekspertka CAL. Od ponad trzynastu lat pracuje rozwojowo z grupami, zespołami, społecznościami. Wierzy w edukację, ale tylko przy zaangażowaniu i partnerskiej relacji wszystkich jej uczestników. Pracuje z przedstawicielami i przedstawicielkami instytucji i organizacji lokalnych, grup nieformalnych, sąsiedztw, wspiera ich w tworzeniu sytuacji edukacyjnych, które mają uczyć, wzmacniać, rozwijać, budować więzi.

 

Zgłoszenia:

Na Państwa FORMULARZ ONLINE czekamy do 22 kwietnia 2016. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na seminarium otrzymają potwierdzenie drogą mailową do dnia 22 kwietnia 2016.

Szkolenie realizowane jest przez Stowarzyszenie BORIS w ramach projektu „Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych”. Osoba do kontaktu: Ewelina Markowska, 22 620 31 92 wew.11, Stowarzyszenie BORIS.

Komentowanie zostało zamknięte.