21. czerwca 2016 · Możliwość komentowania „Mazowiecka Sieć Centrów Wolontariatu” została wyłączona · Kategorie:Ogólne

unnamed

W maju br. rozpoczęto realizację projektu finansowanego ze środków Samorządu  Województwa  Mazowieckiego. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie. Celem prowadzonych działań jest wzmocnienie placówek działających na terenie woj. mazowieckiego, które pełnią rolę lokalnych organizatorów wolontariatu.

W ramach projektu uczestnicy poznają zasady funkcjonowania sieci Centrów Wolontariatu, obowiązujących standardów, wezmą udział w szkoleniach nt. efektywnej rekrutacji wolontariuszy oraz organizowania lokalnego centrum wolontariatu. W swoich społecznościach lokalnych przy wsparciu wnioskodawcy zorganizują warsztaty dla lokalnych liderów wolontariatu, przeprowadzą działania promocyjne m.in. serwisu ofert wolontariackich www.mojwolontariat.pl  konkursu dla wolontariuszy „Mazowieckie Barwy Wolontariatu” organizowanego przez Urząd Marszałkowski woj. Mazowieckiego. W każdym z 10 miast, z których pochodzą uczestnicy odbędzie się spotkanie z lokalnym samorządem w celu określenia możliwych działań wspierających lokalny wolontariat.

Uczestnicy skorzystają z konsultacji oraz uzyskają dostęp do serwisu www.wolontariat.org.pl w którym stworzą swoje lokalne serwisy i będą nimi samodzielnie administrować.
Projekt zakończy spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, a tematem spotkania będzie podsumowanie działań i wytyczenie kierunków działań wspierających dalszy rozwój wolontariatu na Mazowszu.

Wszystkich informacji dotyczących projektu udziela Joanna Stachurska pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21.

Komentowanie zostało zamknięte.