07. lipca 2016 · Możliwość komentowania Szkolenie ” Jak motywować siebie i zespół” została wyłączona · Kategorie:Ogólne

SCWOP LOGO EXPORT-04Zapraszamy osoby zarządzające organizacjami pozarządowymi, kierujące zespołami w organizacjach działających na rzecz mieszkańców Warszawy, na szkolenie dotyczące motywowania. TERMIN: 22 lipca 2016, w godz. 9.00-16.00. Na zgłoszenia czekamy do 18 lipca!

Szkolenie będzie okazją do popracowania nad własną motywacją i sposobami motywowania innych. Mówiąc o motywacji (do pracy, do działania z ludźmi, do rozwoju, do zmiany, do zarządzania ludźmi), oprócz przyglądania się jej rodzajom, będziemy analizować proces motywowania i osobiste doświadczenia w tym zakresie: od wzbudzania energii, przez określanie celów, priorytetów, czynności podtrzymujących energię, roli emocji w tym procesie, po analizę tego, co się udaje, a co można w procesie motywowania/automotywowania zmieniać. Ważnym elementem warsztatów będzie praktyka – ćwiczenie ich na sobie, wzmacnianie potencjałów i motywacji. Pracować będziemy warsztatowo, wzmacniająco, z wykorzystaniem doświadczeń osób uczestniczących.

Zagadnienia przepracowywane na szkoleniu:

  • Ja jako osoba zarządzająca – mój potencjał w działaniu, moje motywacje, jak motywuję siebie i innych – autoanaliza, wymiana doświadczeń i perspektyw
  • Teorie i narzędzia motywowania – przegląd, źródła, doświadczenia w stosowaniu, korzyści
  • Praca coachingowa – wzmacniająca motywację, potencjał osób w działaniu, pracy zawodowej i społecznej

Sposób pracy

Szkolenie prowadzone jest metodami aktywnymi, z wykorzystaniem doświadczeń osób uczestniczących. Opierać się będziemy na przykładach z życia organizacji i osób zarządzających, wypracowywać rozwiązania możliwe do wdrożenia w danej organizacji. Będzie aktywnie, praktycznie, z mocnym naciskiem na rozwijanie kompetencji, zwiększanie samoświadomości jako lidera/liderki organizacji w relacjach z innymi osobami w zespole. Stawiam na dzielenie się doświadczeniami, wspólne wypracowywanie rozwiązań, planowanie zastosowania w praktyce tego, czego się uczymy.

Termin: 22 lipca 2016

Godziny: 09-16:00

Miejsce: siedziba SCWO, ul. Warecka 4/6, Warszawa


Osoba prowadząca

Marta Henzler – trenerka umiejętności społecznych, superwizorka, animatorka Stowarzyszenia BORIS, aktywna członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, ekspertka CAL. Od ponad trzynastu lat pracuje rozwojowo z grupami, zespołami, społecznościami. Wierzy w edukację, ale tylko przy zaangażowaniu i partnerskiej relacji wszystkich jej uczestników. Pracuje z przedstawicielami i przedstawicielkami instytucji i organizacji lokalnych, grup nieformalnych, sąsiedztw, wspiera ich w tworzeniu sytuacji edukacyjnych, które mają uczyć, wzmacniać, rozwijać, budować więzi.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ! Osoby, które zostaną zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie drogą mailową do dnia 18 lipca 2016.

Szkolenie realizowane jest przez Stowarzyszenie BORIS w ramach projektu „Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych”. Osoba do kontaktu: Ewelina Markowska (scwo@boris.org.pl, 22 620 31 92 wew. 11), Stowarzyszenie BORIS.

Komentowanie zostało zamknięte.